styczeń12

Peelingi

dodano: 12 stycznia 2012 przez beautyofyou


Każda z nas zapewne wie, jak ważne miejsce w pielęgnacji twarzy zajmuje peeling. Wykonywany regularnie ( nie częściej niż raz w tygodniu) sprawia , że skóra łatwiej oddycha i lepiej przyswaja substancje odżywcze zawarte w kremach. Nie każda jednak wie, że peeling, podobnie jak krem, powinniśmy dobierać odpowiednio do rodzaju naszej cery. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, jednak producenci rzadko podają informacje dla kogo kosmetyk jest przeznaczony. Okazuje się, że dobierając nieodpowiedni peeling do naszej cery, możemy sobie porządnie zaszkodzić...

W drogeriach możemy znaleźć najczęściej 3 rodzaje peelingów:

1. Peeling-scrub- jest to preparat zawierający substancję ścierającą w postaci drobnoziarnistego proszku ( rozdrobnione pestki owoców, łupiny orzechów itp) zmieszaną z kremem. Jest to najbardziej popularny rodzaj peelingu. Powinny go unikać jednak osoby ze skłonnością do trądzika różowatego, rozszerzonych naczynek oraz osoby ze zmianami ropnymi. W ostatnim przypadku, niewłaściwe użycie preparatu może spowodować zainfekowanie całej powierzchni skóry , gdyż bakterie z zakażonych miejsc       " rozcieramy" po całej twarzy.

2. Maski typu peel-of - są to maski które nałożone na wcześniej umytą skórę twarzy, zasychają  po kilkunastu minutach, po czym usuwane są wodą. Jest to najdelikatniejsza forma peelingu dlatego nadaje się dla osób z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

3. Peeling enzymatyczny- peelingi te działają na zasadzie " zjadania" komórek zrogowaciałego naskórka. Ten rodzaj peelingu nie powoduje podrażnień, nadaje się więc dla osób z cerą suchą i wrażliwą.

Do peelingów enzymatycznych zalicza się równiez tzw. Peeling gommage. Z racji bardzo delikatnego działania nadaje się dla cery naczyniowej, odwodnionej, wrażliwej oraz dojrzałej. Łagodnie ściera martwy naskórek, nie powodując nadmiernego przekrwienia ani wysuszenia skóry.

Warto więc spędzić trochę więcej czasu między sklepowymi półkami, szukając czegoś odpowiedniego dla siebie. Będzie to kolejny krok do tego, aby cieszyć się piekną i młodą skórą jeszcze dłużej !
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy